PUBG Bilinmeyen Taktikler

 

Bomba Pimi Nasıl Çekilir?

Oyunda rakibe bomba atacaksanız bombayı tamamen atıldıgında patlayacak konuma getirmeniz gerekir.Yani klavyeden R tuşuna basarak bomba elinizdeken çekip 1-2 saniye bekledikten sonra atarsanız rakibin bunu farketmemesine ve daha kolay kil elde etmenize imkan sunacaktır.

Motoru Devirmeden Park Edin.

Motor kullanırken herhangi bir bölgede durduğunuzda motor yere düşer.Tekrar motora binmek istediğinizde F tuşuna basıp bir kaç saniye bekleyerek motorun doğrulmasını beklersiniz.Buda sizin için tehlike risk olabilir.O sırada herhangi bir rakibiniz bu fırsattan yararlanarak sizi öldürebilir.Bu olumsuzlukları yaşamak istemiyorsanız motoru durdururken SPACE yani BOŞLUK tuşuna basılı tutun.Bu durumda motor takoz üzerinde kalarak dik duracaktır.

Kısayolları Kullanarak İlk Yardım Yapın.

Çatışma esnasında bandaj ve ilk yardım kiti gibi itemleri kullanmanız gerekirse envanteri görüntüleyip eşyaya sağ tıklamak yerine klavye kısayollarını kullanabilirsiniz. Ortalama 2-3 saniye kazancınız olacaktır, bu da oyunda fark yaratmanızı sağlayabilir. 7=İlk yardım kiti, 8=ilk yardım çantası, 9=Bandaj ve 0=Boost denilen enerji içeceği ve ağrı kesiciyi kullanır.

Dürbünle Zoom Yapabilirsiniz.

4x veya 8x kullanıyorsanız bu ekipmanları farenizin orta tuşu ile ileri veya geri şeklinde zom yaparak daha yakın veya daha uzak hedefleri rahatca görüp vurabilirsiniz.

Çanta Olmadan Taşıma Kapasitesini Arttırmak.

Sizde oyunda rakiblerinizin çantası olmadığı halde sizden daha fazla eşya taşıdığının farkına varmışsınızdır.Sizde kapasitenizi arttırmak istiyorsanız yerden gözlük,ayakkabı,gaz maskesi,yelek gibi ekipmanları kullanarak arttırabilirsiniz.

Motor Kontrolü

Çoğu oyuncunun oyun içerisinde vazgecilmez araçlarından biri olan motor kullanılmaıs zevkli ve hızlı olduğu gibi bir yandanda çok riskli olmamasını istediğiniz sorunları beraberinde getirebilir.Motoru daha iyi kontrol etdebilmek için aşağıdaki kontrol tuşlarını bilmeniz ve oyun içerisinde kullanmanız gereklidir.

Q : Sola manevra eder
R : Sağa manevra eder
SPACE : Ön tekeri aşağı indirir.
CTRL : Ön tekeri yukarı kaldırır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir