PUBG 1. OLMANIN SIRRI ve TAKTİKLERİ

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar ;

Oyun dünyasında PUBG çoğu insanda önemli bir yere sahip olmuştur.Bazen zamanımızı eğlenceli bir şekilde geçirmemizi sağlayarak bazende oyun içerisinde yeni sohbetler ile başlayan arkadaşlıklara işaret ediyor.

Oyunda 1. olmak istiyorsanız aşağıda belirteceğim taktikleri bire bir uygulayın.

 1. HARİTADA UÇAĞIN TERSİNE ve BOŞ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ YERLERE ATLAYIN !

Oyuna yeni başlayan arkadaşlar fazla tecrübeye sahip olmadığı için öncelikle kendini haritada boş olmasını düşündüğü yerlere atması av olmadan avcı şansını yaklamaktadır.

2. BAŞLAYAN DARALMAYA GÖRE HERZAMAN KENDİNİZİ SINIRDA TUTUN !

 • İyi bir şekilde loot yapmanızın size çok artısı olmayacaktır.Birazda strajedi bilgi gerektirir.Uyanık ve gerekirse tilki gibi sinsi olacaksınız. 🙂
 • Alan daralmalarında kendinizi karabalık yerlere atmak yerine sınırda tutmanız düşmanları daha rahat bir şekilde görerek.Sırtınızı bir duvara yaslamış olmanız demektir.Yani 4 tarafa bakmak yerine 3 tarafa bakarak daha iyi av elde edebilirsiniz.

3. UÇAĞIN BIRAKTIĞI DROPLARA SAZAN GİBİ ATLAMAYIN 🙂

 • Oyun içerisinde uçağın bıraktığı droplardan önemli ve kaliteli itemler çıktığından; kendine güvenen ve tecrübeli oyuncular korkusuz bir şekilde droplara yönelmektedirler.Sizinde bu droplara aynı hareketi sergilemeniz av olmanız demektir.
 • Aksi olarak droplara tuzak kurup droba yaklaşanları uzaktan temizlemek hem iyi scop kullanmanızı hemde tecrübeli oyuncuları bu taktikle diskalife etmenizi sağlayarak 1. olmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

4. SON DARALMALARDA FAZLA AYAKTA DURMAYIN !

 • Son daralmalarda fazla ayakta durmanız ve koşmanız düşmanlarınızın sizi rahat bir şekilde tespit etmesini ve avlamasını sağlayacaktır.
 • Çömelerek veya sürünerek hareket edip kendinize sper olacak bir yer bulmanız gerekiyor.

5. HERZAMAN YANINIZDA EL BOMBASI VE SİS BULUNDURUN !

 • Son daralmalarda hareket etmek sınırlı olduğu için en iyi silah el bombasıdır.
  Yanınızdaki bombaları  kullanarak alanın vermiş olduğu avantaj ile rakiplerinizi yere serebilirsiniz.

6. AÇIK KAPILARIN SİZLER İÇİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN !

 • Açık kapı gördüğünüzde ya içeride birisi vardır yada orası lootlanmış işinize yarayacak malzeme yok demektir.Bu yüzden vaktinizi burada boş yere harcamayın.

7. SES KONTROLÜ ÇOK ÖNEMLİ !

 • Kesinlikle kulaklık kullanın seslerin nereden ve hangi yönden geldiğini anlamak yada yanınızdan geçeçek araçlar başta olmak üzere aynı binada bulunması ihtimal olan düşmanlarınızı tespit etmiş olursunuz.

8. HASSASİYET AYARLARINIZI KENDİNİZE GÖRE AYARLAYIN

 • Çoğu oyuncuların en büyük hatası kurulu,hazır,ezber oyun oynamak.Bu çok yalnış bir harekettir.4 veya 5 oyun sonunda oyun içerisinde sıkıntı yaşadığınız ne varsa kendinize göre ayarlayın.
 • 4x , 8x , hatta 3 x gibi scopların hassasiyetini kesinlikle el ayarınıza göre düzenleyin.

9. SİSTEMİNİZE GÖRE OYUN OYNAYIN !

 • Oyunun gerekli sistem özelliklerine göre bilgisayarınıza fazla yormayacak ayarlarda oynamanız size avantaj sağlayacaktır.
 • Sistemin kaldırmasında güç çektiği grafik ayarlarını kullanarak oyun içerisindeki efektlerden dolayı bire bir çatışmalarda av olmanıza etki edecektir.

10. NEYSENİZ O OLUN !

 • Çok iyi keskin nişancı olamayabilirsiniz ama belkide çok iyi sprey atarsanız.Damage kafanızda yer etmesin.İlla keskin nişancı silahlarını kullanmak zorunda dğeilsiniz.Eliniz hangi silaha yatkınsa scop takıp onu kullanın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir