PLAYERUNKNOWS BATTLEGROUNDS AİM NASIL ALINIR ?

 

Bir çok arkadaş oyun içerisinde kısa mesafe haricinde dürbün kullanımında sıkıntı cekmektedir.Bazı oyuncular rakiplerine her ne şartta olursa olsun kafa atabiliyorken biz yapamıyoruz oyundan soğumamıza neden oluyor.


Ama bu konuyu okuyorsanız bu saatten sonra oyundan soğumak yerine zevk alacağınıza eminim.Oyunu nekdar iyi oynuyorsak oynayalım bilmediğimiz bazı alt yapıya entegreli bilgiler var ve biz bunları bilmiyoruz.

Ozaman pubg’da aim nasıl alınır ?
pubg’da dürbün nasıl kullanılır ?
pubg’da harita bilgisi nelerdir ?

Pubg sniper kullanımı
Pubg sniper nasıl kullanılır ?
Pubg dürbün ayarları
Pubg harita mesafeleri

Bunları cevaplayalım…

Öncelikle Haritamıza baktığımızda kutucukların mesafesini bilmeliyiz.Hangi cisme veya hangi rakibe nekadar uzaktayız.
Oyun içerisinde ‘ M ‘ tuşuna bastığımızda karşımıza gelen harita içerisinde yukarıdan aşagı 10 ve sağdan sola 10 olmak üzere kutucuklarımız vardır.Bu kutucukların herbiri 1000m demektir. Yani kutucuğun sağdan sola ve yukarıdan aşagı mesafesi 1000m.

Sniper ve benzeri silah kullanımlarında bu mesafeyi bilmek rakibi yıkanızda size kolaklık sunacaktır.

Şimdi gelelim küçük haritamıza.
Oyunun sağ alt köşesinde sabit olan küçük haritamızda da kutucuklar bulunmaktadır.

Karekterimiz ortada iken sağ sol ve yukarı aşagı olamk üzere uzaklığımız 200m dir.Bu şekilde Rakibin nerede hangi mesafede olduğunu tespit edip kolayca düşürebilirsiniz.

Fakat bunları öğrendikten sonra öğrenmemiz gereken en önemli şey ise dürbün miliyemlerinden anlamaktır.Haritayı çözdük adamın kaç metrede oldğunu uzaklığını hesapladık fakar dürbünde hangi noktayı adama hedef alacağız.Şimdi ise bunu anlatalım size.

Dürbünü açtığımızda rakibin mesafesine yani uzaklığına göre ayarlamamız gerekiyor.Genedel oyunda yapılan en büyük hatalardan biri gelişi güzel sıkıp sonunda odaklanmış noktayı yakalamaktır.Fakat bu süre zarfında rakibinizinde size odaklanmasına ve görmesine olanak sunuyorsunuz.

8x kullanırkende değişen herhangi birşey yok.Her milyemin kendine göre mesafe yani azamı hedefe değme ayarı vardır.

Bunları sizlere anlattık fakat biz nereden ve nasıl öğrendik.

Bizlerin bunu araştırıp sizlere paylaşımda bulunmamızı sağlayan ve emeği geçen KaiXo TV aracılığıyla youtube den yayınlayan Arda arkadaşımıza çok teşekkür ediyoruz.

Konuyu tamamen okuduktan sonra Videoya göz atıp Abone ve beğeniyi unutmassanız hem kendim hemde arkadaşımız adına sevinirim.

İyi Oyunlar…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir