Fornite iyi oynama taktikleri

Dünyanın bir numaralı online oyunlarından biri olan fortnite her yaşın ilgisini çekiyor peki iyi bir fortnite oyuncusu olmak için ne yapmalı nelere dikkat etmeli. Öncelikle arkadaşlar çok fazla insanın indiği yere inmiyoruz ama çok fazla tenha yerlerede inmiyoruz çünkü oyunu yere inecek oyuncu sayısına göre proğramlamışlar. örneğin hiç kimsenin olmadığı yerde silah bulmanız biraz daha kalabalık yere göre daha düşüktür. Yere indiktikten sonra ilk işimiz tabanca dahi olsa bir silah bulmak ve 20 saniye kadar ses kasmak.

iyi bir oyuncu çok ses yapmak yerine çok ses kasandır bu yüzden mümkün olduğunca sessiz oluyoruz. Hedefi gördüğünüzde mausun sağ butonuna basılı tutarak mümkün olduğunca kafaya odaklanıyoruz düşman sizden daha iyi oyuncu olsa bile eğer kafadan vurursanız galip gelen taraf olacaksınız.Bu oyunun en önemli ayrıntısı ses kasıp kafaya odaklanmaktır.

Bir diğer önemli ayrıntı ise yapı yapmaktır. Kendinizi korumak için yere inip silah bulduktan sonra azda olsa ağaç metal vb. birşeyleri kırmaktır. Klavyenizden size en uygun ayarları yapınız örnegin ben q tuşuna bastıgımda sadece duvar olur kimisi merdiven kullanır ama bence en önemlisi düz duvar yapmaktır ve bunu çok seri şekilde yapmanız önemlidir yoksa avlanan taraf olursunuz.

ilk fortnite oynayanlar bilir eskiden iki defa W tuşuna bastığında karekter koşardı oysa şimdi SHİFT basmanız gerekiyor haliyle silah geçişlerinde zorlanabilirsiniz. Size tavsiyem klavye ayarlarınızdan oto koşmaya ayarlamanız böylelikle çok daha kolay bir silahtan diğerine geçiş yapabileceksiniz.ilk zamanlar oto koşmada zorlanabilirsiniz ama zamanla alışacak ve çok daha iyi ve seri oyuncu haline geleceksiniz.

Air Drop aldınız ve herşeyiniz var hatta 100 de 100 kalkanda bastınız ve önünüze çıkan ilk adama öldünüz 🙂 eve çogunuzun başına gelmiştir bunun nedeni oyun daha zayıf olandan yana çalışması yarım canla 2 adam indirdiğiniz zamanlar olmuştur bu yüzden tavsiyem kalkan olayına çok fazla takılmayın medkid veya bandaj bulundurmanız yeterli olacaktır ama envanterinizde yeriniz varsa tabiki kalkanı yanınıza alın.

Silahların en iyisi altın scar olarak bilinir ama bir scarı bulmanız için ya drop almanız lazım yada drop alanı öldürmeniz bu yüzden m4 e kendinizi alıştırırsanız çok daha faydalı olacaktır. Ve oyunun bence en saglam silahı pompalı mutlaka envanterde olması gereken silah ve özellikle mavi renklisi işinize en çok yarayan silah olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir